Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

czwartek, 4 lutego 2016

"Z piwnicy do stolicy" - Fashion by Bastek Czernek

    W tej branży trzeba nieustannie o sobie przypominać. Dobry fotograf nie siedzi w miejscu, ale szuka okazji i możliwości, puka do różnych drzwi, wykonuje wiele telefonów, początkowo pracuje nawet za darmo, byle tylko opublikowano jego zdjęcia – relacjonuje Sebastian Czernek z Bestwiny. Bastek, absolwent Krakowskich Szkół Artystycznych otworzył w dniu 4 lutego w Gminnej Bibliotece Publicznej wystawę swoich zdjęć Piękne modelki, strony kolorowych magazynów, najnowsze trendy w modzie, wielkie gwiazdy – to świat Bastka który pierwsze kroki w branży stawiał w swojej piwnicy i wśród bestwińskich krajobrazów pod kierunkiem starszego brata.

   
    Wybór zawodu to zatem pasja wyniesiona z domu, natomiast cała reszta jest efektem ciężkiej pracy i niezwykle optymistycznego podejścia do życia, jakim cechuje się młody artysta. Bez kompleksów podejmuje wyzwanie, jakim jest niewątpliwie praca z ludźmi z pierwszych stron najlepszych czasopism – fotografem Marcinem Tyszką, modelkami i aktorkami: Iloną Felicjańską, Osi Ugonoh, Pauliną Smaszcz - Kurzajewską, Barbarą Kurdej - Szatan, Michaliną Strabel, Jagodą Judzińską czy Karoliną Gilon. – Gwiazdy wcale nie są zmanierowane, to normalne, wesołe osoby które lubią żartować a kiedy trzeba – wiedzą jak ustawić się do obiektywu i bez słowa skargi znoszą trudne warunki atmosferyczne które niekiedy panują podczas sesji – mówi Bastek.

  Chociaż obecnie mieszka i pracuje w Warszawie, zawsze zachęca swoich przyjaciół do odwiedzenia rodzinnej Bestwiny, gdzie czuje się bardzo dobrze. Jako uczeń tutejszej szkoły już wiedział, że będzie fotografował, z przekonaniem mówił o tym na lekcji wychowawczej, podczas gdy inni nie wiedzieli jeszcze, jaką ścieżkę kariery wybiorą. Szkolne znajomości zresztą się przydały, ciekawe projekty Bastek zrealizował wspólnie z koleżanką Izabelą Byrską, z wykształcenia projektantką ubioru. Z czasem przyszły pierwsze sukcesy, wystawy zbiorowe i indywidualne. Pierwsza z pracą dyplomową była w Krakowie w ramach Cracow Photo Fringe, a ostatnia z fotografią mody została pokazana we wnętrzach Cafe TVN w Warszawie.


   Na wernisaż w bibliotece przybyło wielu krewnych i znajomych Bastka. Nie zabrakło pytań o specyfikę jego pracy, ale przede wszystkim życzeń i gratulacji. Jednym z największych marzeń fotografa jest sesja zdjęciowa na okładkę magazynu „Vogue” którego różne edycje Bastek kolekcjonuje. Tego i innych osiągnięć życzył mu wójt gminy Bestwina Artur Beniowski, nauczyciele, przyjaciele i zainteresowani wystawą mieszkańcy. Zdjęcia są bardzo dojrzałe a przy tym pełne dynamiki i kolorów. Ogląda je Kraków, Warszawa – obejrzyjmy i my.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz