Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

poniedziałek, 18 stycznia 2016

Wszystkie anioły Mateusza

    Osobę dobrą i hojną w przenośnym znaczeniu często nazywamy aniołem. Jeśli zaś tych „aniołów” uzbiera się kilkaset, to możemy powiedzieć, że jesteśmy w niebie. Sala gimnastyczna Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bestwinie była 17 stycznia niebem dla chorego Mateusza. Impreza pod hasłem „Anioły są wśród nas” składająca się z jasełek, koncertu, kiermaszu i licytacji przyciągnęła ludzi dobrej woli nie żałujących wolnego czasu i środków finansowych by pomóc dzielnemu uczniowi w walce o powrót do kolegów i koleżanek. W przepięknej scenerii, wśród białych dekoracji, przez prawie trzy godziny przybyli goście odkrywali świat muzyki i teatru, świat dostępny na wyciągnięcie ręki dla tych którzy mogą i chcą czynić dobro.


    
Spektakl rozpoczął się od pokazu tańca. Następnie uczniowie klas najmłodszych zaprosili publiczność do obejrzenia tradycyjnych jasełek  - z pasterzami, Trzema Królami, aniołami i oczywiście Świętą Rodziną. Kolędy i pieśni wykonywały cztery połączone chóry: „Cantata”, „Andante”, „Vivace” i „Allegro” prowadzone przez Magdalenę Wodniak – Foksińską z perkusyjnym wsparciem Tymoteusza Tomali. Gościnnie wystąpili nauczyciele ZSP zbierając gromkie owacje za odwagę i piękny śpiew.   
 Licytacja prowadzona z werwą i humorem przez panią Oliwię Sobieską rozgrzała audytorium do białości. Najdroższe przedmioty zostały sprzedane za ponad 3000 zł, były to oficjalna piłka Euro 2016 oraz koszulka Legii Warszawa z autografami prezesa PZPN Zbigniewa Bońka, Dariusza Szpakowskiego i Michała Pola. Chętni na te cenne pamiątki nieustannie podbijali stawkę -  młotek (czy raczej tłuczek do mięsa) co kilka chwil uderzał w deskę zwiastując podniesienie kwoty o kolejną „stówkę”. Zlicytowano również piłkę z podpisami siatkarek BKS Aluprof Bielsko – Biała, koszulki PGE Skry Bełchatów, koszulkę z mottem Jakuba Błaszczykowskiego, koszulkę Roberta Kubicy, piłkę i koszulkę BBTS „Rekord” „kuferek na skarby” od Barbary Kurdej – Szatan, bluzy znanych domów mody, zaproszenie do salonu fryzjerskiego oraz do restauracji „Ryszkówka”. Z samej licytacji zebrano aż 14 780 zł. Kolejne tury aukcji przeplatano występami chóru z akompaniamentem Piotra Mireckiego z zespołu „Dzień Dobry” a także tanecznym show w wykonaniu instruktora Szkoły Tańca „Cubana” Mikołaja Strzyża.


  
  Cała zebrana kwota to 27 626 zł., wliczając jeszcze zysk z wolnych datków, kiermaszu ciast i rozmaitości. Nie byłoby koncertu bez pomocy sponsorów i patronów: przedsiębiorstw, klubów sportowych i wreszcie osób indywidualnych. Dyrektor ZSP Agata Rak gorąco podziękowała za frekwencję przekraczającą najśmielsze oczekiwania i przede wszystkim za bezinteresowny dar dla Mateusza. 


Wszystkie zdjęcia znajdują się w GALERII

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz