Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

sobota, 9 maja 2015

"Wybieram bibliotekę!" - Dzień Bibliotekarza w gminie Bestwina

   Czytelnictwo umiera? Na pewno nie w gminie Bestwina, a zaświadczyć mogą o tym liczby. Najaktywniejsi goście naszych bibliotek mają na koncie grubo ponad dwieście wypożyczeń i nie zamierzają wcale składać broni. Konkursy i spotkania biblioteczne cieszą się dużym zainteresowaniem, a w spotkaniach z ciekawymi ludźmi chętnie biorą udział mieszkańcy i goście z dalszych stron. Za osiągnięciami Gminnej Biblioteki Publicznej stoi 68 lat doświadczenia, pracy kolejnych pań dyrektor i bibliotekarzy – to oni zaszczepiali miłość do książek młodemu czytelnikowi, z którego następnie wyrasta czytelnik dojrzały.


   Uroczyste podsumowanie roku w GBP Bestwina odbyło się w dniu 8 maja. Okazja do świętowania to obchodzony właśnie wtedy Dzień Bibliotekarza jak i Tydzień Bibliotek trwający od 8 do 15 V. Jak czytamy na stronie internetowej Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich: Tydzień Bibliotek ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

  Dyrektor GBP Teresa Lewczak podczas okolicznościowego spotkania podzieliła się danymi statystycznymi i wręczyła wyróżniającym się czytelnikom nagrody – książki oraz Złote, Srebrne i Brązowe Karty Biblioteczne uprawniające do nieograniczonego wypożyczania dowolnej ilości książek przez okres jednego roku.

   Ponadto przyznany został tytuł „Amicus Certus” – nadawany od 2002 roku przez Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy GBP w Bestwinie dla szczególnie zasłużonych osób, które okazały pomoc, serce i szczególną przychylność dla biblioteki. Jak ogłosiła przewodnicząca Koła SBP Marzena Kozak, tytuł w roku 2015 otrzymał pan Mariusz Boruch – radca prawny który wielokrotnie wspomógł bibliotekę poprzez ufundowanie książek oraz nagród w konkursach takich jak interaktywna gra wiejska.

 
    Życzenia pracownikom GBP złożyli m.in. zastępca wójta Marcin Kanik, przewodniczący Rady Gminy Bestwina Jerzy Stanclik, była dyrektor biblioteki Anna Puczka jak również twórca tekstów satyrycznych Władysław Kozieł. Podkreślali, że miła atmosfera jaka panuje w bestwińskiej książnicy sprawia, że zawsze chce się do niej wracać i kontynuować przygodę z literaturą. Na zakończenie wszyscy obejrzeli fragment filmu Arkadego Pawła Fiedlera „Po Drodze – 4500 km podróżniczej przygody Fiatem 126p!”.

 
Wszystkie zdjęcia znajdują się w GALERII

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz