Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

sobota, 9 maja 2015

Pokój zagadek

   Klamka zapadła. Klucz zazgrzytał w drzwiach i oto Ty i Twoi towarzysze jesteście sam na sam z tajemnicą. Macie tylko 60 minut aby wydostać się z pokoju, a zegar tyka nieubłaganie. Na biurku stoi maszyna do pisania, obok leży kapelusz, po drugiej stronie pomieszczenia znajduje się sekretarzyk. Jest też szafa, stare walizki, kilka obrazów. Gdzieś tutaj czeka rozwiązanie zagadki wymyślonej przez jakiegoś geniusza...a może szaleńca? Tylko współpraca doprowadzi Was do celu - upragnionego klucza.
   O czym piszę? O zabawie znanej niegdyś tylko z gier przygodowych a obecnie przeniesionej do "reala" - tzw. "Escape Room". Pokój to "przygodówka" na żywo, jedna rozwiązana zagadka prowadzi do kolejnej, przedmioty można wykorzystywać w celu popchnięcia fabuły do przodu... o ile nie utkniemy w martwym punkcie. Gdyby tak się stało, pomocą służą podpowiedzi.
   Pierwszy w Bielsku - Białej "Escape Room" nazywa się "Hurry Up" i mieści się przy ul. Sikorskiego. Oferuje dwa rodzaje przygody, dwa pokoje o nazwach "Tajemnicza gra" i "Posterunek 13". Co jakiś czas będzie następowała zmiana tematyki i pojawi się nowa oferta - wszak nie może być za prosto a wieści pocztą pantoflową rozchodzą się szybko. Ja z grupą przyjaciół rozwiązywałem "Tajemniczą grę". Nie obyło się bez podpowiedzi, co nie znaczy że zabawa nie była emocjonująca. Na pewno pójdę jeszcze raz!
   Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej http://hurry-up.pl, tam też można zarezerwować pokój, zapoznać się z zasadami i obejrzeć galerię zdjęć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz