Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

środa, 26 listopada 2014

Przyjazna rywalizacja szkół

     120 uczniów z Bestwiny, Bestwinki, Janowic i Kaniowa wzięło udział w jedynych tego typu zawodach – 25 listopada w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Bestwinie po raz drugi odbył się Memoriał Anny Krystyan. Jest to impreza oparta na przyjaznej rywalizacji klas, gdzie uczestnicząc w grach i zabawach ruchowych dzieci mają możliwość poczuć się jak prawdziwi olimpijczycy i nawiązać nowe znajomości. Ścigają się tocząc piłki do koszykówki, skaczą przez skakankę, biegają w sztafecie, ćwiczą celność i zwinność. Wygranymi są więc wszyscy, niezależnie od końcowych rezultatów.     Memoriał organizowany jest na cześć zmarłej kilka lat temu Anny Krystyan, nauczycielki wychowania fizycznego w bestwińskiej szkole. Pani Ania miała zawsze wiele ciekawych pomysłów – to właśnie ona jako pierwsza w 2004 r. wprowadziła turnieje gier i zabaw ruchowych dla młodszych uczniów naszej gminy. Dziś chcemy kontynuować jej dzieło w formie memoriału, po raz drugi i mamy nadzieję nie ostatni – wyjaśnia prowadząca zawody wuefistka Agnieszka Dutka.
     Impreza rozpoczęła się w obecności wójta gminy Bestwina Artura Beniowskiego, nauczycieli WF, pracowników oświaty i zaproszonych gości, wśród których obecny był także mąż śp. Anny Krystyan. Po oficjalnym otwarciu nastąpiły zawody, w których startowały klasy III, IV i V. Oto ostateczne wyniki:

Klasy III – I – SP Kaniów; II - SP Janowice; III – SP Bestwinka; IV – SP Bestwina

Klasy IV – I – SP Kaniów; II – SP Bestwina; III – SP Janowice; IV – SP Bestwinka

Klasy V – I – SP Bestwina; II – SP Kaniów; III – SP Bestwinka; IV – SP Janowice

Generalna klasyfikacja szkół: I – SP Kaniów; II – SP Bestwina; III – SP Janowice; IV – SP Bestwinka
     Po rozegraniu wszystkich konkurencji podsumowano trzy godziny uczniowskich zmagań, zaś pan wójt i goście wręczyli puchary, dyplomy i nagrody. Uczniowie założyli pamiątkowe koszulki.     Szczególne podziękowania należą się nauczycielom przygotowującym dzieci do zawodów, jak również osobom i firmom, dzięki którym Memoriał mógł się odbyć. Są to Wójt Gminy Bestwina Artur Beniowski, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Bestwinie a także Spółdzielnia „Pokój” z Bielska – Białej. W przeprowadzeniu konkurencji i sędziowaniu pomagały uczennice Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bestwinie.
 

 Wszystkie zdjęcia znajdują się w GALERII

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz