Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

sobota, 8 listopada 2014

Podziękowanie za miodobranie

     Nie był to dla was najlepszy rok, ale zawsze mogło być dużo gorzej – dziękujmy więc za to, co zebraliśmy – tymi słowami przemówił do członków Gminnego Koła Pszczelarzy podczas okolicznościowej Mszy św. ks. Jan Mamcarz – proboszcz parafii Sól a zarazem duszpasterz środowisk pszczelarskich. Nasi pszczelarze uczestnicząc w dniu 8 listopada w liturgii sprawowanej w kościele pw. św. Józefa Robotnika w Janowicach zwracali się z prośbami i podziękowaniami przez wstawiennictwo swojego patrona, św. Ambrożego z Mediolanu. Wystawili poczet sztandarowy, przynieśli dary ofiarne i zaprosili swoich przyjaciół do wspólnego świętowania, podsumowującego rok spędzony w pasiece. 
    Liturgię koncelebrował proboszcz z Janowic, ks. Józef Walusiak, zaś w spotkaniu uczestniczyli m. in. wójt gminy Bestwina Artur Beniowski, radny Rady Powiatu Bielskiego Grzegorz Boboń, prezes Gminnego Koła Pszczelarzy Kazimierz Wojtyła, sołtys Janowic i radny Jan Stanclik, radny Jerzy Borutka, a także liczni goście. Uroczysty posiłek pszczelarze spożyli w lokalu „Akwarium”.
    Spośród ważnych wydarzeń w roku 2014 Kazimierz Wojtyła wymienia na pierwszym miejscu pielgrzymkę do Żabiej Woli k. Lublina, która odbyła się 22 października. Prezes Koła zaznacza, że wyjazd ten związany był z faktem wprowadzenia relikwii św. Ambrożego do kościoła w Żabiej Woli: Relikwiarz został przeniesiony z Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli. W uroczystości tej wzięły udział władze samorządowe Lublina, uczniowie i nauczyciele Technikum Pszczelarskiego, władze związkowe pszczelarzy i delegacje Kół Pszczelarskich z całej Polski – łącznie 63 poczty sztandarowe. Było wśród nich i nasze koło z gminy Bestwina reprezentowane przez Kazimierza Wojtyłę, Jana Stanclika oraz Andrzeja Wysogląda. Mszy św. przewodniczyli biskupi archidiecezji lubelskiej i księża kapelani pszczelarzy. Ks. proboszcz z Żabiej Woli zapewnił nas, że relikwie św. Ambrożego będą uczestniczyły w uroczystościach pszczelarskich na terenie całego kraju – jest to pewien ewenement, gdyż zwykle to wierni pielgrzymują do grobów świętych. Można tę sytuację przyrównać do pasieki przenoszonej w poszukiwaniu dobrego pożytku.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz