Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

niedziela, 23 listopada 2014

Gdzie krąży orzeł wśród obłoków... - XV Przegląd Pieśni Patriotycznej

     Jest was z każdym rokiem coraz więcej – tak do uczestników Przeglądu Pieśni Patriotycznej zwrócili się organizatorzy imprezy. Zainteresowanie najnowszą, jubileuszową edycją faktycznie było spore, sala OSP Kaniów wypełniła się w dniu 22 listopada w całości – zarówno wykonawcami jak i publicznością. Pieśni i piosenki poświęcone naszej Ojczyźnie nie odchodzą więc do lamusa – tradycja żyje i ma się w bardzo dobrej kondycji, przynajmniej w gminie Bestwina.
     Na zaproszenie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bestwinie odpowiedziały zespoły wokalne, wokalno – instrumentalne, chóry, duety i soliści z wszystkich gminnych placówek oświatowych oraz spoza nich. Wykonawcy oceniani byli przez Jury, w którego skład weszli: ks. Cezary Dulka, proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Bestwinie, instruktorzy nauki gry na instrumentach Patrycja Broda i Kamil Strojek, oraz kierownik muzyczny Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Bestwina” Mariusz Mika”.


     Od prostych piosenek typu „Krakowiaczek jeden” czy „Płynie Wisła płynie” do poważnych refleksji o Powstaniu Warszawskim czy Żołnierzach Wyklętych – tak można podsumować prezentowany repertuar. Wójt Artur Beniowski w krótkiej refleksji powiedział, że cieszy się, iż wokaliści zauważają fakt prześladowania i mordowania Polaków nie tylko w czasie wojny, ale również po niej. Oprócz wójta na widowni zasiedli m.in. prezes POAK Franciszek Owczarz, proboszcz parafii Niepokalanego Serca NMP w Kaniowie ks. Janusz Tomaszek, radni gminy Bestwina i powiatu bielskiego. Rolę konferansjerki przeglądu pełniła p. Magdalena Wodniak – Foksińska.Oficjalne wyniki Przeglądu znajdują się TUTAJ

     Chór „Andante” zwycięstwem w swojej kategorii decyzją Jury otrzymał Nagrodę Grand Prix ufundowaną przez Wójta Gminy Bestwina Artura Beniowskiego. Nagroda została wręczona w niedzielę, 23 listopada w kościele parafialnym w Bestwinie. 


 
   Organizatorzy serdecznie dziękują wykonawcom, opiekunom muzycznym, jurorom, zarządowi OSP w Kaniowie, wspaniałej publiczności i wszystkim, dzięki którym Przegląd mógł się odbyć w nowej, atrakcyjnej formule.

Wszystkie zdjęcia znajdują się w GALERII

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz