Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

wtorek, 22 października 2013

Wesoły wieczór z Michałem Ogórkiem

     Właściwie już od momentu swoich narodzin Michał Ogórek, gość Gminnej Biblioteki Publicznej w Bestwinie, znalazł się w swoim żywiole, czyli w oparach absurdu. Urodził się wszakże w Stalinogrodzie - mieście znanym wcześniej i później jako Katowice. Na studiach starano się zrobić z niego „janczara socjalizmu” – ale na przekór wszystkiemu został satyrykiem i felietonistą. Swoje talenty zaprezentował naszym mieszkańcom – czytelnikom GBP w dniu 18 września. 


     Ogórek szerzej znany jest ze swoich felietonów w „Gazecie Wyborczej”, a ostatnio w „Angorze”. Współpracował z telewizją, gdzie m.in. komentował kroniki filmowe z czasów PRL, ale zdarzało mu się również... występować w programach kulinarnych, gdzie piekł gęś z Maciejem Kuroniem. Jest to „człowiek – orkiestra” swoją energią zarażający audytorium, do którego się zwraca. 

    
 Podczas wizyty w Bibliotece Michał Ogórek opowiadał o swoich książkach. Wspólnie z profesorem Jerzym Bralczykiem wydał publikację „Kiełbasa i sznurek”, będącą zapisem dialogów na bardziej lub mniej poważne tematy. Z Zenonem Żyburtowiczem stworzył album „Z prądem i pod prąd. Ostatnia dekada PRL-u” w prześmiewczy sposób opisujący rzeczywistość minionej epoki. Te i inne książki były do nabycia w Bibliotece podczas spotkania. Gość chętnie rozdawał autografy i pozował do zdjęć. Jak wyznał, lubi powracać z Warszawy na południe, a Bestwinę od tej pory będzie wspominał z sentymentem. Spodobał mu się zwłaszcza zamek Habsburgów, chętnie przysłuchiwał się także pytaniom czytelników komentujących współczesne wydarzenia z życia społecznego, politycznego i kulturalnego.

 
Więcej zdjęć w GALERII

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz