Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

czwartek, 8 grudnia 2011

Gimnazjaliści o wielkich sercach

Integracyjne spotkanie ze świętym Mikołajem przygotowywane w Gminnej Bibliotece Publicznej przez uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II jest już doroczną tradycją. Co więcej, ilość zaangażowanych w projekt osób stale wzrasta. Nauczycielka języka polskiego, Oliwia Sobieska podkreśla, że młodzi aktorzy w tym roku zmobilizowali się praktycznie sami – ja czuwałam nad całością, ale tak naprawdę wszystko wzięli na siebie drugoklasiści.
Występowali przecież przed bardzo szczególną publicznością. Na widowni zasiedli niepełnosprawni będący podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy „Centrum”. Jak wiadomo dla osób tych każde wyjście, uczestniczenie w jakiejś imprezie jest wielkim świętem, toteż na nadejście dnia 6 grudnia oczekiwali od dawna. I uczniowie ich nie zawiedli. Spektakl składał się z odgrywanych przez gimnazjalistów scenek, recytacji poezji, a także śpiewu piosenek i kolęd. Grały aż trzy gitary, a dziewczęta i chłopcy pomagali swoim gościom stworzyć prawdziwie serdeczną atmosferę, w której już pobrzmiewały echa nadchodzących świąt. Dyrektor „Centrum”, Rozetta Michnik podziękowała występującym za wysiłek włożony w przedsięwzięcie, trzeba było przecież zorganizować Nikt nie wyszedł z biblioteki z pustymi rękami, Mikołaj przywiózł ze sobą worek prezentów, a dodatkowo książeczki i czekoladki ufundowała również GBP.
W bibliotecznych „Mikołajkach” brały udział również druhny ze szczepu „Bratnie Żywioły”, które poprowadziły dla publiczności różne ciekawe gry i zabawy oraz częstowały wszystkich słodyczami. 
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz