Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

wtorek, 17 maja 2011

Radosne Święto Ziemi

    Sołectwo Janowice jest niewątpliwie najbardziej „zielonym” zakątkiem gminy Bestwina. Obecność lasów, stawów i łąk sprawia, że o środowisku naturalnym można tu uczyć się nie tylko z książek, ale również na żywo. Korzysta z tego dyrektor janowickiej szkoły Urszula Kal, będąca również nauczycielem przyrody. 14 maja społeczność szkolna zorganizowała na przyległym boisku „Święto Ziemi” połączone także z „Dniem różnorodności biologicznej”. Był to festyn, który nie tylko stwarzał okazję do zabawy, ale także do nauczenia się, jak dbać o czystość planety, na której mieszkamy.
            Część artystyczną „Święta Ziemi” obserwowali rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Występowały przed nimi przedszkolaki oraz klasy od 1 do 6. Najpierw najmłodsi podopieczni ZSP zaprezentowali montaż skomponowany z tańców, piosenek i wierszyków. Swoje pięć minut miały także pierwszaki – przebrane za różne zwierzęta i rośliny przekonywały, że śmiecenie w lesie skutkuje nieodwracalnymi szkodami w delikatnym ekosystemie. Klasy starsze natomiast wystawiły sztukę pt. „Kot w butach”. Wspaniała gra aktorów, dopracowane stroje i piękne dekoracje – łącznie z królewską karocą – wzbudziły aplauz widowni.
            Nie mniej emocji dostarczyły zawody sportowe – drużyny złożone z rodziców i dzieci startowały w slalomie z przeszkodami. Oczywiście były wywrotki, zdarzało się zgubić piłkę  albo wypaść z trasy, lecz wszyscy traktowali tę rywalizację z przymrużeniem oka. Kto nie czuł się na siłach w konkurencjach sprawnościowych, mógł wystartować w quizie humanistyczno – przyrodniczym.
            Nauczyciele, rodzice i osoby współpracujące włożyły w przygotowanie imprezy wiele pracy. Do dyspozycji gości był obficie zaopatrzony bufet i stoisko z domowymi wypiekami. Przy szkole umieszczono również wystawę zdjęć i plakatów o tematyce ekologicznej.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz