Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

sobota, 28 maja 2011

"Dzień Dobry" zagrało Grechutę

   Ponad dwugodzinny koncert dała w piątek, 27 maja w kaniowskim Domu Strażaka grupa „Dzień Dobry”, o której już tutaj pisałem (patrz - marzec). Muzycy w składzie: Piotr Mirecki, Krzysztof Maciejowski, Małgorzata Stachura, Jan Stachura i Stanisław Joneczko do białości rozgrzali zgromadzoną publiczność. Za sprawą organizatorów – Doroty Kóski – Beniowskiej i przyjaciół piątkowy wieczór wypełniły przeboje Marka Grechuty oraz własne kompozycje zespołu.
   Ponieważ wokalista Piotr pochodzi z Kaniowa i mieszka w tej miejscowości, można powiedzieć, ze grupa wystąpiła u siebie w domu. I słuchacze wielokrotnie dawali o tym znać, bardzo żywiołowo reagując na każdy utwór- nawet tańcem!. W repertuarze znalazły się piosenki z płyty „Dzień dobry panie Marku” oraz inne. Należy przy tym powiedzieć, że właśnie za wykonanie piosenek nieodżałowanego Grechuty, we wrześniu 2008 roku zespół "Dzień Dobry" zdobył I miejsce i statuetkę „Serce Szczerozłote” na Krakowskim Festiwalu Twórczości Marka Grechuty „Korowód”. Artyści w swojej karierze występowali już z zespołem „Anawa”, ze Zbigniewem Wodeckim, Arturem Gadowskim, IRĄ, Zbigniewem Wodeckim, Krystyną Prońko, Anną Treter oraz jeszcze innymi gwiazdami polskiej estrady.
   W wywiadzie udzielonym w zeszłym roku dla „Magazynu Gminnego” Piotr Mirecki stwierdził, że „Dzień Dobry” nie gra określonego typu muzyki – inspiruje się wieloma stylami. Od poezji śpiewanej, poprzez fingerstyle, aż do flamenco. Co zresztą słychać było w Kaniowie bardzo wyraźnie. Zespół nie stroni od muzyki religjnej, w hołdzie Janowi Pawłowi II w pięknej aranżacji zagrał „Barkę”. Pozytywna akustyczna fala nie dała się deszczowej pogodzie, przynosząc tego majowego wieczoru dużo ciepła i słońca.
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz