Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

niedziela, 9 października 2016

Weź plecak i ruszaj na „Kozią"!

    Wielu turystów twierdzi, że góry najpiękniejsze są jesienią. Na ten urok składa się feeria różnorodnych barw beskidzkiego lasu, tajemnicza mgła czy też odbijające się w kroplach rosy słoneczne promienie. Taki klimat, niemalże z powieści Tolkiena zachęca do powiedzenia sobie.. pora na przygodę! I na skorzystanie z łyku świeżego powietrza połączonej z fizyczną aktywnością.


    Prawie trzydzieści osób związanych ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Rodzinom „Z Sercem na Dłoni” wzięło udział w październikowej wyprawie na Kozią Górę – wzniesienie o wysokości 686 m. n.p.m. do którego łatwo dotrzeć szlakiem wiodącym z Cygańskiego Lasu w Bielsku – Białej. Dosyć chłodna aura jaka panowała w dniu 8 X nie była dla uczestników żadną przeszkodą. Wystarczyło przecież zabrać cieplejsze ubrania i termos z gorącą herbatą. 
    Kozia Góra nie jest szczególnie trudnym do zdobycia szczytem, jednakże dla najmłodszych stanowiła pewne wyzwanie. Dopingowani przez rodziców dotarli do schroniska zwanego popularnie „Stefanką” o własnych siłach, w pełni zasługując na pakiet przygotowanych atrakcji. Odbył się zacięty mecz w „dwa ognie” (czy też „zbijaka”) gdzie dorośli momentami nie mieli zbyt wiele do powiedzenia przy celności i zwinności dzieciaków. Korzystano z urządzeń sportowo – rekreacyjnych, huśtawek, „małpiego gaju” zaś starsza część ekipy mogła odpocząć na ławeczkach.
    Zanim spadł deszcz, wycieczkowicze zdążyli upiec przy ognisku kiełbaski. W powszechnej opinii za najlepszą uchodziła dobrze przyprawiona „kiełbasa sołtysa”. Posiłek stał się okazją do miłej pogawędki, wzajemnej integracji i zacieśnienia więzów między wolontariuszami. W roku 2016 mija pięć lat funkcjonowania Stowarzyszenia toteż wyjazd można było  potraktować jako udany prezent urodzinowy. Nawet jeśli pod koniec wycieczki jesień zaczęła już pokazywać swoją mniej przyjazną twarz...Brak komentarzy:

Prześlij komentarz