Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

poniedziałek, 6 czerwca 2016

Zmień tryb życia już od dziś! – II Piknik Rodzinny w Bestwince

    Nasza impreza ma charakter zdecydowanie prozdrowotny – podkreślają na każdym kroku członkowie Rady Rodziców Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bestwince. Bogaty program II pikniku na terenach klubu sportowego „Bestwinka” w dniu 4 czerwca miał na celu zmianę codziennych nawyków gości – zachęcał do przejścia na zdrową dietę, rzucenia palenia czy rezygnacji z przesiadywania przed ekranem a przede wszystkim do regularnego uprawiania sportu. Obawy związane z pogodą okazały się przedwczesne – nad Bestwinką pięknie świeciło słońce.

    Aneta Górna i Magdalena Wróbel reprezentujące Radę Rodziców powiedziały: „Chcieliśmy, by także w Bestwince była duża impreza plenerowa. Zeszłoroczny Piknik się udał, zatem idziemy za ciosem. Bawimy się ale i pomagamy: Dochód z Mini Rajdu Nordic Walking jest przeznaczony dla Dominiki Gaździak z Bestwinki, chorej na białaczkę uczennicy klasy VI, zarazem podopiecznej fundacji „Iskierka”. Przeprowadzamy zbiórkę do puszek, sprzedajemy prace uczniów, jest loteria fantowa, przewidzieliśmy licytacje z tak cennymi nagrodami jak wejściówka na plan produkcji TVN.”    Wspomniany Rajd Nordic Walking, pod kierunkiem licencjonowanej instruktorki z Polskiej Federacji Nordic Walking przeszedł ulicami sołectwa – Sportową, Dworkową i św. Floriana, po czym uczestnicy wrócili na boisko. Ci z nich, którzy wyróżnili się nienaganną techniką marszu otrzymali specjalne dyplomy. Nie było to oczywiście jedyne wydarzenie sportowe: całość rozpoczęła się meczami piłkarskimi. Grali młodzicy KS Bestwinka (z BTS Rekord) oraz juniorzy tego samego klubu (z LKS „Przełom” Kaniów). Wieczorem również odbył się mecz. Rywalizowali uczniowie ZSP Bestwinka i ich rodzice. Po wyrównanej grze o zwycięstwie zdecydowały rzuty karne i w ich wyniku po Puchar Wójta Artura Beniowskiego sięgnęło młodsze pokolenie piłkarzy. 
    O aktywnym profilu pikniku świadczyły ponadto konkurencje sprawnościowe a także atrakcje w stylu eurobungee i dmuchanych zamków. Dorośli zaczerpnęli wiedzę na temat zdrowego stylu życia wysłuchując w sali pubu KaeS wykładu dr Grażyny Milerskiej.
    Podobnie jak przed rokiem z ogromnym zainteresowaniem spotkał się pokaz strażacki. Druhowie z Bestwinki dowodzeni przez Grzegorza Gawędę wraz z kolegami z OSP Dankowice upozorowali wypadek komunikacyjny. Przeprowadzili akcję ratunkową wyciągając ofiary z samochodów i udzielając pierwszej pomocy a następnie ugasili płonące auta. Duża ilość ognia i piany oraz umiejętności strażaków wzbudziły wielki aplauz widzów. Chętni mogli zwiedzić wozy bojowe obu jednostek.
    Bardzo szlachetna inicjatywa to możliwość oddania krwi i zarejestrowania się jako dawca szpiku kostnego. Na terenie imprezy stanął ambulans do pobierania krwi oraz namiot Fundacji DKMS zajmującej się pozyskiwaniem dawców szpiku i komórek macierzystych. Zarejestrowało się w namiocie 17 osób, natomiast krew w ambulansie oddało 28.     W malowanie dziecięcych twarzy i zabawy plastyczne zaangażował się Klub Działań Pozytwnych. Wesołe zdjęcia zaoferowała fotobudka, z kolei na amatorów wrażeń kulinarnych czekały dobrze zaopatrzone bufety z daniami z grilla, ciastami, muffinkami, lodami i napojami. O czekających na adopcję zwierzakach opowiedzieli wolontariusze fundacji „Mam kota na punkcie psa”.


    Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego wystawili przeplatany piosenkami spektakl pt. „W zaczarowanym ogrodzie”. Znalazł się w nim wiersz Juliana Tuwima „Rzepka”, inne utwory poetyckie i perfekcyjnie przygotowane tańce. Ogród marzeń zaroił się od przeróżnych roślin i zwierzątek odgrywanych przez dzieciaki, naprawdę dobrze spisali się twórcy pomysłowych strojów oraz opiekunowie odpowiedzialni za warstwę muzyczną i choreograficzną. Było na co popatrzeć i czego posłuchać!

    Konferansjer Pikniku, Stanisław Niemczyk to lider zespołu „Albatros” prowadzącego zabawę taneczną trwającą do późnych godzin nocnych. Zespół od lat występuje na festynach odbywających się nie tylko w gminie Bestwina – zdobył sobie już zasłużoną renomę. Osobną zabawę w stylu mini – disco miały również dzieci.      Partnerzy Pikniku Rodzinnego: Zespół Szkolno – Przedszkolny w Bestwince, Fundacja DKMS, Fundacja Iskierka, Wójt Gminy Bestwina Artur Beniowski, Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie, OSP Bestwinka, OSP Dankowice, Lokalna Grupa Rybacka „Bielska Kraina”, Klub Działań Pozytywnych, KS Bestwinka, KaeS Pub, Polska Federacja Nordic Walking (Instruktor E.Gebska), zespół „Albatros”, pielęgniarki ze Szpitala Pediatrycznego w Bielsku – Białej: A. Pawełko, A. Kliś, A. Trzcińska, wolontariusze: A. Matwiejczyk i A. Rodak, Szkoła Tańca „Movimento” – K. Kusidło, Sz. Babiarz.

Lista licznych sponsorów została wywieszona na terenie imprezy i jest widoczna na fotografiach w galerii internetowej.   Patronat medialny: Radio Bielsko, Kurier Radia Bielsko, Dziennik Zachodni, Magazyn Gminny, strona Urzędu Gminy Bestwina – www.bestwina.pl

Więcej zdjęć znajduje się TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz