Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

niedziela, 19 czerwca 2016

Dzień dobry, Bestwino! - XVI Święto Gminy

    Sobotnie słońce w dniu 18 czerwca w pełni zrekompensowało deszczową pogodę na Spotkaniach Folklorystycznych. Święto Gminy rozpoczęło się w upalnej atmosferze i obfitowało w atrakcje bazujące głównie na naszych lokalnych zespołach. Dominowały nuty taneczne, lecz goście usłyszeli też instrumenty dęte, pobawili się przy klimatach folkowych a przy okazji – przypomnieli sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. Wszystko zostało zorganizowane przez Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji, Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Bestwina” jak również Ochotniczą Straż Pożarną w Bestwinie. Oficjalnie otworzył Święto Gminy wójt Artur Beniowski.


    Sekcje artystyczne działające przy CKSiR mają na koncie wiele potwierdzonych dyplomami osiągnięć. Były prezentowane wielokrotnie w różnych mediach, lecz teraz młodzi artyści pokazali się szerokiemu gronu odbiorców. Zobaczyliśmy tancerzy z grup prowadzonych przez Panią Patrycję Rąbę oraz Dziecięcy Zespół Regionalny „Bestwina” z programem przygotowanym przez choreografa Sławomira Ślósarczyka.

    Orkiestra Dęta Gminy Bestwina z Siedzibą w Kaniowie połączyła klasykę z utworami nowoczesnymi. Dyrygent Urszula Szkucik – Jagiełka zaprosiła do wysłuchania standardów rockowych, repertuaru z zakresu muzyki filmowej i wielu innych rozpoznawalnych „kawałków” w aranżacji orkiestrowej.

    Justyna Adamczak i Piotr Albin występują na scenie od roku 1997. Inspirują się zwłaszcza muzyką włoską, ale szlagiery z Italii wykonują w polskiej wersji językowej. Szeroko znani stali się za sprawą telewizji „Silesia”. Wokaliści zaśpiewali m.in. „Ti amo”, „Tornerò”, „Italiano” i niezapomniane utwory duetu Al Bano & Romina Power. Najaktywniejszym fanom rozdali upominki w postaci swoich albumów.    „Dzień Dobry”, zespół z mieszkańcem Kaniowa Piotrem Mireckim w składzie występuje na naszym terenie nie pierwszy raz, a jednak jest stuprocentowym „pewniakiem” jeśli chodzi o zapewnienie energetycznej rozrywki na wysokim poziomie. Bogate instrumentarium grupy w połączeniu z dobrym kontaktem z widownią sprawia, że zespół sprawdza się i na koncertach w salach i na imprezach plenerowych. Nie stroni od różnorodnych muzycznych poszukiwań, chętnie wykonuje poezję śpiewaną, w tym piosenki Marka Grechuty.    W osobnym namiocie zasad udzielania pomocy przedmedycznej pod kierunkiem instruktorów uczyła Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Bestwiny. Swoje stoiska miały Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, fundacja „Mam kota na punkcie psa” a Zespół Regionalny „Bestwina” zaoferował w bufecie wiele smacznych przekąsek. Goście mogli ofiarować wolne datki na rzecz leczenia chorej siedmioletniej Natalii.

    Do głównych sponsorów imprezy należał Urząd Gminy Bestwina, Bank Spółdzielczy Czechowice – Dziedzice – Bestwina a zwłaszcza Operator Gazociągów Przesyłowych, firma „Gaz System S.A.”. Dzięki nim uczestnicy „Święta Gminy” bawili się aż do rana przy muzyce zespołu „Puls”.

Wszystkie zdjęcia znajdują się w GALERII

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz