Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

czwartek, 12 maja 2016

"Kolega Kierownik i inni panowie" - Jacek Fedorowicz w Bestwinie

    Starsi znają go z teatru „Bim – Bom” czy też  programu radiowego „60 minut na godzinę”. Nieco młodsi – z satyrycznego „Dziennika Telewizyjnego”. Jacka Fedorowicza charakteryzują subtelny, aluzyjny humor i nienaganna dykcja, wyniesiona jeszcze z „babcinej szkoły”. Liczne talenty zaskarbiły panu Fedorowiczowi wielu miłośników, chociaż przyznaje, ze na spotkaniach autorskich ludzie mylą go czasem z... Tadeuszem Rossem. Może w podobny sposób się starzejemy? – zastanawia się satyryk.


   11 maja Jacek Fedorowicz spotkał się z mieszkańcami gminy Bestwina. W czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej opowiadał o rzeczach poważnych i zabawnych – od działalności opozycyjnej po anegdoty z życia gwiazd radiowej „Trójki” – Jana Kaczmarka, Ewy Szumańskiej, Marii Czubaszek, Andrzeja Zaorskiego itd. Wyznał, że czuje się i warszawiakiem i mieszkańcem Wybrzeża, ale najbardziej kocha Gdynię, w której budowę włączała się jego najbliższa rodzina. Bogaty życiorys p. Fedorowicza to znakomity materiał na książki (te zresztą powstały), gdyż nie brakowało w nim barwnych przygód związanych z  czasami studenckimi i z zawodami którymi parał się gość -  z wykształcenia artysta – plastyk, ale również aktor i  publicysta. Wyznał na przykład, że młodzież wychowana w duchu antykomunistycznym rozpoznawała wzajemnie się poprzez znajomość cytatów z „Kubusia Puchatka”. W drugiej części wizyty Jacek Fedorowicz wcielał się w wykreowane przez siebie postacie z radiowych audycji. Najsłynniejsza z nich to tytułowy „Kolega Kierownik”. Odżyły wspomnienia – przecież na „Trójce” wychowały się pokolenia Polaków.

   Gość nawiązał z publicznością świetny kontakt, chętnie przekomarzał się z naszymi mieszkańcami, zaś na zakończenie podpisywał swoje publikacje i pozował do pamiątkowych zdjęć. Wieczór autorski doszedł do skutku dzięki dofinansowaniu w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki a odbył się z okazji XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek „Biblioteka Inspiruje”. Przed występem Jacka Fedorowicza dyrektor GBP Teresa Lewczak wręczyła najlepszym czytelnikom nagrody a także złote, srebrne i brązowe karty biblioteczne.Wszystkie zdjęcia znajdują się w GALERII

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz