Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

czwartek, 7 kwietnia 2016

Gdyby zwierzęta mogły mówić...

    Życie zwierząt podglądane na kanałach przyrodniczych samo w sobie jest fascynujące. A gdyby mogły mówić ludzkim głosem to z pewności usłyszelibyśmy niejedną ciekawą historię rodem z dżungli lub sawanny. Poeci tacy jak Jan Brzechwa, Aleksandra Wojtyła czy Anna Zajączkowska zastanawiali się w swoich wierszach, co chciałyby nam przekazać istoty pokryte futrem, piórami czy łuskami. Twórczość poświęcona zwierzakom była tematem konkursu recytatorskiego, który w gminie Bestwina odbywał się po raz czwarty – udział brały przedszkolaki i uczniowie klas I – III z Bestwiny, Bestwinki, Janowic i Kaniowa. Wszystko miało miejsce 7 kwietnia w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Bestwinie za sprawą pań Lilli Czernek i Agnieszki Wiewióry.

    Zanim przystąpiono do zasadniczej części imprezy, rozdano nagrody za konkurs plastyczny dotyczący również tematyki egzotycznej fauny. Wreszcie przed publicznością zaprezentowali się wykonawcy, często w bardzo pomysłowych przebraniach – lwy, papugi, żaby, zebry, żyrafy, foki, hipopotamy – w szkolnej sali pojawiło się chyba całe ZOO. Wicedyrektor Małgorzata Zawiła wyraziła duże uznanie tak dla poziomu artystycznego jak i doboru kreacji.


    Jury w składzie: Agata Karaś (ZSP Bestwina), Maria Halama (GBP Bestwina) i Karolina Żurowska (CKSiR Bestwina) zadecydowało o następującym podziale nagród: KLIKNIJ TUTAJWszystkie zdjęcia znajdują się w GALERII

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz