Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

niedziela, 17 stycznia 2016

Gościnna i pracowita

     Babcia przez całe życie ciężko pracowała w dziesięciohektarowym gospodarstwie – ale jak widać dożyła stu lat i jest w bardzo dobrej formie! – mówi wnuczka pani Anieli Famułki z Janowic. Jubilatka, urodzona w 1916 r. świętowała wspólnie z rodziną i znajomymi w „Dworku Eureka” w Czechowicach – Dziedzicach w dniu 17 stycznia. Był tort, kapela góralska, kwiaty i prezenty ale nade wszystko wspomnienia i życzenia już nie stu lecz dwustu lat w otoczeniu życzliwych osób.

   Aniela Famułka, choć obecnie mieszka w domu seniora w Brennej, jest w Janowicach doskonale znana i powszechnie lubiana. Przez długie lata udzielała się we wspólnocie parafialnej. Miała dwóch synów – niestety żaden już nie żyje - ma też jedną wnuczkę mieszkającą poza granicami kraju.


    Specjalne życzenia skierował do solenizantki obecny na przyjęciu wójt Artur Beniowski który przekazał list gratulacyjny od premier Beaty Szydło, kwiaty i symboliczny upominek. Przybył również ksiądz proboszcz z Janowic Józef Walusiak i sołtys sołectwa Janowice Stanisław Nycz.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz