Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

środa, 6 stycznia 2016

Maleńka przyszła Miłość

    Na naukę nigdy nie jest za późno. Tym bardziej na ponowne odkrywanie sensu świąt Bożego Narodzenia. Jasełkowe przedstawienie w Domu Strażaka w Kaniowie w dniu 6 stycznia było dla widzów szansą na powrót do źródeł, do betlejemskiej stajenki gdzie narodził się Chrystus. Cała reszta, nawet najpiękniejsze zwyczaje i prezenty to rzeczy drugorzędne i gdy zabraknie najważniejszego, święta zamieniają się w zawody o piękniejszą choinkę i bogatsze podarunki. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki odgrywając na scenie pewną zapatrzoną w dobra doczesne rodzinę podarowali publiczności chwilę refleksji nad przeżywaniem Świąt Narodzenia Pańskiego. Święto Trzech Króli to dogodny moment, gdyż właśnie wtedy Dobra Nowina objawiła się szerokiemu światu. Wzorem Mędrców, mieszkańcy Kaniowa i całej gminy kontemplowali tajemnicę wcielonego Słowa.
 

  
  Jasełka zostały połączone ze wspólnym kolędowaniem. Przedszkolaki oraz uczniowie różnych klas Szkoły Podstawowej, prowadzeni przez nauczyciela muzyki Urszulę Szkucik – Jagiełkę i swoich wychowawców zaprezentowali umiejętności wokalne i instrumentalne. Wiele godzin poświęcono na próby i za to dziękowali dyrektor ZSP Krystyna Bryksa, wicedyrektor Katarzyna Hesek, wójt gminy Bestwina Artur Beniowski oraz sołtys Kaniowa Marek Pękala. 
 
   Zebrane wolne datki współorganizator, Rada Rodziców, przeznaczy na wyjazdy dzieci i młodzieży oraz dofinansowanie sprzętu nagłaśniającego, którego szkoła w Kaniowie jeszcze nie posiada.


Wszystkie zdjęcia znajdują się w GALERII

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz