Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

wtorek, 10 lutego 2015

Azjatyckie klimaty i innne atrakcje

   Podróże do krajów Azji stały się motywem przewodnim zimowych warsztatów etnograficznych w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji. Wspólnie ze sprawdzoną już ekipą spod znaku „Opowiadamy o Świecie” dzieci z gminy Bestwina poznały podczas ferii Chiny, Indie, Japonię, Wietnam... a nawet mogły skosztować potraw pochodzących z tych egzotycznych zakątków, na przykład pysznych sajgonek.

     Warsztaty miały formę multimedialną – jest miejsce na film czy opowieści prowadzących – czynnych podróżników – ale również okazja do udziału w różnych zabawach i konkursach. Budowano wieżę z makaronu albo odnajdywano litery japońskiego alfabetu, można było nabrać wprawy w posługiwaniu się pałeczkami. Na najbardziej uważnych i aktywnych uczestników czekały atrakcyjne nagrody.


   Centrum Kultury przygotowało także interesujące zajęcia plastyczne prowadzone przez instruktorki Karolinę Żurowską i Katarzynę Czanę. Dwa razy na scenie w sali widowiskowej wystąpili aktorzy z teatru „Duet” z Krakowa, zapraszając na spektakle „Dziadek do orzechów” oraz „Podwodny świat”.
Wszystkie zdjęcia znajdują się TUTAJ

1 komentarz:

  1. Teraz w Warszawie będzie festiwal Fest Asia (25 i 26 kwietnia), też będzie można fajnie spędzić czas - wybieracie się?

    OdpowiedzUsuń