Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

piątek, 19 października 2012

Dzień patronów szkoły

     Niemalże równocześnie wypadają trzy ważne dla Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bestwinie święta: Dzień Edukacji Narodowej oraz wspomnienia patronów SP i Gimnazjum: św. Jana Kantego oraz bł. Jana Pawła II. W związku z tym 19 października społeczność ZSP zorganizowała uroczystą akademię z udziałem wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości. Miały również miejsce okolicznościowe Msze święte w kościele pw. Wniebowzięcia NMP – tam zostały zaprezentowane scenki z życia św. Jana Kantego.

     
      Dyrektor szkoły, Agata Rak na samym wstępie przywitała wszystkich obecnych tego dnia na sali gimnastycznej. Zaproszenie przyjęli m.in. reprezentujący wójta przewodniczący Komisji Edukacji Kultury, Zdrowia i Bezpieczeństwa Publicznego Benedykt Kohut, dyrektor GZOSiP Arkadiusz Maj, dyrektor GBP Teresa Lewczak, proboszcz parafii w Bestwinie ks. Cezary Dulka oraz radny Andrzej Wojtyła.
     Doniosłym wydarzeniem stało się zaprzysiężenie nowego pocztu sztandarowego dla gimnazjum. Uczniowie, którzy wchodzą w skład takiego pocztu muszą wykazać się doskonałymi wynikami w nauce, dobrą opinią wśród nauczycieli i swoich kolegów. Nie jest więc łatwo zasłużyć sobie na przywilej noszenia sztandaru i reprezentowania szkoły na forum publicznym. 


  
    Uczniowie gimnazjalnej klasy 3a przedstawili spektakl na motywach sztuki Karola Wojtyły „Przed sklepem jubilera”. Młodzi aktorzy rozważali wartość małżeństwa wyrażoną w słowach: Ciężar tych złotych obrączek to nie ciężar metalu, ale ciężar właściwy człowieka, każdego z osobna i was obojga. A wśród tego wszystkiego wolność, która uwikłana jest w pęknięcia. Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem pań Oliwii Sobieskiej i Doroty Surowiak.
     Zadbano o bogatą i profesjonalną oprawę muzyczną. Duży talent wykazała uczennica klasy 3a Mirella Kubik wraz z koleżankami z gimnazjum i szkoły podstawowej. Całości dopełniały poświęcone Janowi Pawłowi II prezentacje multimedialne – wykonał je pan Witold Stasicki, a także uczniowie nas którymi czuwała p. Jadwiga Kijas. Eksponowano zwłaszcza fakt, że w bieżącym roku mija dziesięć lat od chwili nadania bestwińskiemu gimnazjum imienia Jana Pawła II.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz