Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

wtorek, 14 czerwca 2011

Rower - lekarstwo na każde zmartwienie

Tak się złożyło że ostatnio na blogu pojawiają się głównie zdjęcia z wydarzeń w których brałem udział, więc recenzji filmów lub książek jest mniej. Mam nadzieję, że przez wakacje to nadrobię, ogólne zabieganie  nie pozwala mi tymczasowo na bardziej swobodną twórczość. Póki co relacja z jak zawsze wspaniałego rajdu w Janowicach.

Ponad 170 uczestników w różnym wieku wzięło udział w sobotę, 11 czerwca, w VI Janowickim Rodzinnym Rajdzie Rowerowym. Amatorzy dwóch kółek przejechali 19 kilometrów ulicami Janowic, Bestwiny i Pisarzowic. Ładna pogoda sprzyjała frekwencji, na start wyruszyły więc całe rodziny wraz z dziećmi. Trzeba dodać, że nie byli to tylko mieszkańcy Janowic, ale także Bestwiny, Bestwinki, Kaniowa, Czechowic – Dziedzic, Bielska – Białej, Brzeszcz, Pisarzowic, Pszczyny, Katowic i innych miejscowości.
Imprezę promującą ruch i wypoczynek na świeżym powietrzu zorganizował Zespół Szkolno – Przedszkolny w Janowicach, wspólnie z Radą Rodziców. Do organizacji Rajdu przyczyniła się także Ochotnicza Straż Pożarna, a środki materialne zapewnili sponsorzy. Rajd zabezpieczały oprócz Straży Pożarnej Policja i Pogotowie Ratunkowe.
Do wspólnej zabawy zachęcała wszystkich przybyłych prowadząca imprezę Jolanta Kuczyńska, wspólnie z Dyrektor ZSP Urszulą Kal. Cyklistów dopingowali również goście - przedstawiciele samorządu. W cenę biletu na rajd wliczona była koszulka, napój oraz regeneracyjny posiłek. Dodatkowo rozdawano atrakcyjne nagrody w różnych kategoriach (najmłodszy, najstarszy uczestnik, najliczniejsza grupa, najliczniejsza rodzina). Fanty można było również wylosować na loterii. Około godz. 16.30 rozpoczęły się natomiast występy artystyczne uzdolnionych przedszkolaków i uczniów ZSP, a następnie zabawa taneczna przy muzyce zespołu „Desperado”.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz