Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

poniedziałek, 22 listopada 2010

Od założenia miasta

Chcecie wiedzieć dlaczego niejaki David Rosseau z Kentucky nie został w 1851 roku stracony przez Hiszpanów? Albo skąd wzięła się nazwa teddy bear i co ma z tym wspólnego jeden z prezydentów Stanów Zjednoczonych? W takim razie poczytajcie sobie niedawno założony blog Kamila.
Blog ten nosi tytuł "Ab urbe condita", czyli "Od założenia miasta". Tym terminem starożytni Rzymianie określali  upływ kolejnych lat. Sam autor wybór tytułu uzasadnia w następujący sposób: Postanowiłem zacząć pisać własnego bloga, a raczej poić Was dawkami różnych informacji, ciekawostek ze świata historii i nie tylko:) Otóż ab urbe condita minęło kilka ładnych setek lat to i informacji na blogu, o ile będzie mi się chciało pisać, powinno być dużo:) 
Serdecznie zapraszam do poczytania, bardzo cieszy fakt, że powstała kolejna ciekawa strona. Autorowi gratuluję pomysłu.

Blog dostępny jest pod adresem: Brak komentarzy:

Prześlij komentarz