Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

sobota, 18 stycznia 2014

Pójdźmy wszyscy do Bestwinki

     Za nami kolejne, bo już ósme zmagania młodych wykonawców tradycyjnych kolęd i pastorałek. Corocznie organizowany w parafii św. Sebastiana w Bestwince przegląd ma na celu propagowanie działalności twórczej wśród dzieci i młodzieży oraz pogłębianie wiedzy o tradycjach i zwyczajach obecnych w naszej kulturze narodowej i chrześcijańskiej. Jest to ważna sprawa, bo rzeczywistość kreowana przez media nie zawsze stwarza okazję do spotkania się z muzyką wartościową, wykonywaną na wysokim poziomie. Organizatorzy – ksiądz proboszcz Józef Baran i była dyrektor szkoły w Bestwince Wiesława Ochman - Szeliga wyrazili więc radość z obecności aż 10 zespołów i 24 solistów prezentujących się przed publicznością. 
     18 stycznia rywalizowano w dwóch zasadniczych kategoriach: „Śpiew zespołowy” i „Solo-duet”. Ponadto występujący zostali podzieleni na grupy wiekowe: przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i młodzież gimnazjalna. Nauczyciele przygotowujący zadbali o doskonałe przygotowywanie muzyczne, stąd Jury w składzie: Ewa Aprias, Arkadiusz Nycz, Józef Maziarz, miało „twardy orzech do zgryzienia”. Kogoś przecież trzeba było nagrodzić! 
 

 
Ostatecznie wyniki przedstawiają się następująco:
W grupie przedszkolaków wyróżnienie zdobyła:
Grupa „Stokrotki”(PP Kaniów),
Kolejne miejsca przypadły:
Grupie „Fiołki”(PP Kaniów),
Zespołowi „Do-re-mi” (PP Janowice),
Grupie „Bratki” (PP Kaniów).
Wśród wykonawców indywidualnych wyróżnienie zdobył duet Antonina Foksińska i Adam Mirecki.
W kategorii uczniowie szkół podstawowych wystąpiły chóry, zespoły wokalno - instrumentalne i soliści.
     Najlepiej spośród chórów wypadł chór „Divertimento” (SP Kaniów), a następnie schola „Angeles” (SP Janowice) i chór „Złote Nutki” (SP Bestwinka). Dobrze spisał się również zespół wokalno - instrumentalny „Po-Tworek” z (SP Janowice).
Wśród występujących solistów z tej grupy wiekowej, wyróżnienie zdobyła uczennica SP Janowice Natalia Bubak.
     Chociaż w kolejnej kategorii nie miał konkurencji, to świetnie zaprezentował się zespół wokalno - instrumentalny „Bel-Canto” z Gimnazjum w Bestwince oraz uczeń tegoż gimnazjum Szymon Mikoda, który zagrał i zaśpiewał kolędę „Gdy się Chrystus rodzi”.
     Podczas Przeglądu zagrała na instrumentach dętych orkiestra młodzieżowa „Con Fuoco Band”, działająca przy Centrum Kultury w Bestwinie. Poza kategoriami konkursowymi wystąpił uczeń kl. II ze Szkoły Podstawowej w Janowicach Kacper Kubica, który zagrał na skrzypcach kolędy.
 

 
     Atrakcyjne nagrody dla uczestników ufundował ksiądz proboszcz Józef Baran – główny organizator konkursu. Patronat medialny objął „Magazyn Gminny”, radio „Anioł Beskidów” i portal internetowy www.gminabestwina.info. Organizatorzy ze swojej strony serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom, instruktorom i nauczycielom za przygotowanie do występów. Szczególne podziękowanie składają dyrektorowi Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie za udostępnienie i obsługę sprzętu nagłaśniającego oraz jurorom, którzy oceniali występujących.
 
Wszystkie zdjęcia znajdują się TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz