Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

poniedziałek, 6 stycznia 2014

Kaniów oddał hołd Dzieciątku

     Począwszy od świąt Bożego Narodzenia, jak Polska długa i szeroka, na ulice miast i wsi wychodzą kolędnicy. W tradycyjnych przebraniach, z pasterzami, królami, Herodem, diabłem, turoniem, szopką i gwiazdą oznajmiają wieść o cudzie betlejemskiej nocy. Zazwyczaj prezentują również krótkie jasełkowe scenki. Do tych miłych sercu i oku zwyczajów sięgamy także w sołectwach naszej gminy, czego przykładem może być kolędowy wieczór, jaki miał miejsce w dniu 5 stycznia w parafii Niepokalanego Serca NMP w Kaniowie.
     Po Mszy św. o godzinie 15.00 ksiądz proboszcz Janusz Tomaszek zaprosił obecnych w kościele wiernych do obejrzenia i wysłuchania programu słowno – muzycznego przygotowanego przez uczniów i przedszkolaków z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kaniowie, pod kierunkiem nauczycieli. Najbardziej dumni byli oczywiście rodzice, gdyż wykonawcy ujawnili wiele talentów wokalnych, instrumentalnych i aktorskich. Nie zabrakło niczego, co dobre jasełka mieć powinny, czyli sceny z pasterzami, w pałacu Heroda oraz przy Żłóbku. Entuzjazm wykazali zwłaszcza najmłodsi – przedszkolaki ubrane w piękne stroje regionalne. Jak podsumował ksiądz proboszcz: Cieszę się, że zgromadziliśmy się tutaj tak licznie! Współpraca szkoły, parafii i domu rodzinnego bardzo integruje naszą wspólnotę i przyczynia się przede wszystkim do dobrego wychowania dzieci i młodzieży. To na pewno wyda dobre owoce w przyszłości.     Druga część „kaniowskiego kolędowania” odbyła się w auli Domu Katechetycznego i zorganizowało ją Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Rodzinom „Z Sercem na Dłoni”. Wszyscy chętni mieli okazję wspólnie pośpiewać – ułatwiały to wyświetlane na ekranie teksty kolęd i pastorałek. Muzykę zapewnili niezawodni Piotr Mirecki (gitara) oraz Łukasz Jonkisz (instrumenty klawiszowe). Jeszcze raz można było przeżyć to, co podczas Świąt najważniejsze – radość z obecności Boga i drugiego człowieka obok siebie. Stowarzyszenie dziękuje każdemu, kto skorzystał z zaproszenia – wśród gości pojawił się m.in. wójt gminy Artur Beniowski - szczególnie zaś muzykom i księdzu proboszczowi za udostępnienie auli.

Więcej zdjęć TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz