Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

niedziela, 22 grudnia 2013

Świąteczne śpiewanie dla Marcina

     Każdy z nas jest aniołem – takim wyjątkowym, bo z jednym skrzydłem...możemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Dziś właśnie to zrobimy. Obejmiemy konkretną osobę i dzięki temu przekonamy się, jak to jest unosić się nad ziemią...
                                                                                       (Ze wstępu do koncertu)
     
     Nie dla wszystkich święta Bożego Narodzenia są wolne od trosk i zmartwień. Niektórzy nawet w tym pięknym czasie muszą zmagać się z przeciwnościami losu. Jedną z takich dzielnych osób jest Marcin Pastuszka – dwunastoletni mieszkaniec Bestwiny, walczący w Instytucie Matki i Dziecka z chorobą nowotworową – guzem kości udowej. Chłopakowi pomaga wspierająca go rodzina, lecz – jak powszechnie wiadomo – koszty dojazdów i leczenia w krajowych realiach są bardzo wysokie... Dlatego ze wszech miar należy pochwalić inicjatywę zorganizowania dla Marcina specjalnego koncertu charytatywnego połączonego ze z kiermaszem upominków, słodyczy i rozprowadzaniem cegiełek. Koncert, pod nazwą „Kolęda dobrych ludzi woli” odbył się w dniu 21 grudnia w sali widowiskowej Domu Strażaka w Bestwinie. 
      Idea imprezy zrodziła się z potrzeby serca. Koledzy i koleżanki Marcina zapragnęli pomóc mu tak jak umieją najlepiej – swoimi talentami. Dlatego też inicjatorka koncertu, Magdalena Wodniak – Foksińska zaprosiła do współpracy chóry i zespoły wokalne: „Allegro”, „Andante” i „Cantata”, a także uzdolnionych muzycznie absolwentów gimnazjum Jana Pawła II. Na wyjątkowy, przedświąteczny wieczór powstał więc swego rodzaju „Superchór”. Tej wielkiej grupie dzieci i młodzieży towarzyszył znany w całej Polsce zespół „Dzień Dobry” w składzie: Piotr Mirecki, Małgorzata Stachura, Jan Stachura, Stanisław Joneczko, Krzysztof Maciejowski. 
     Koncert porwał licznie zgromadzoną publiczność od pierwszych chwil. Muzykom nie brakowało poczucia humoru i utwory przeplatali żartobliwymi przerywnikami. W repertuarze znalazły się utwory szybkie oraz bardziej refleksyjne – teksty wyświetlane na ekranie pomogły słuchaczom śpiewać z artystami. Wszystko trwało ok. półtorej godziny, ale po wyjściu każdy żył tym, co zobaczył i usłyszał, z uznaniem komentowano wysoki poziom wykonania. Wójt gminy Bestwina Artur Beniowski podziękował za wysiłek włożony w organizację przedsięwzięcia, życząc występującym dalszych sukcesów, Marcinowi – powrotu do zdrowia, zaś mieszkańcom i gościom – wesołych świąt Bożego Narodzenia. 


     Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bestwinie Agata Rak z imienia i nazwiska wymieniła osoby zaangażowane w koncert. Warto wypisać je i tutaj, są to: p. Magdalena Wodniak – Foksińska (pomysłodawczyni koncertu, opiekunka chórów), panie nauczycielki ZSP – Barbara Sabuda – Pietrasik, Katarzyna Krywult, Maria Drewniak, Oliwia Sobieska (organizacja), Zarząd OSP Bestwina i prezes Marceli Kraus (udostępnienie sali), wszyscy wyżej wymienieni chórzyści i muzycy, p. Adam Matuszyk (nagłośnienie), dyrektor i pracownicy CKSiR w Bestwinie (sprzęt, podesty dla chóru, kiermasz upominków), p. Monika Nawojska (zakup materiałów dekoracyjnych), p. Andrzej Kubera (choinki), p. Bogdan Tracz, p. Barbara Sabuda – Pietrasik, uczniowie kl. IIIa z wychowawcą (dekoracja sali), Rada Rodziców SP w Bestwinie (kiermasz słodkości świątecznych), p. Katarzyna Krywult (projekt plakatów, ulotek, cegiełek, prezentacje multimedialne), p. Dariusz Czernek (druk cegiełek), p. Maciej Foksiński (druk plakatów i ulotek), Rada Rodziców Gimnazjum w Bestwinie (poczęstunek dla występujących zespołów).       Przede wszystkim zaś organizatorzy pragną w imieniu Marcina i jego rodziny podziękować „ludziom dobrej woli”, tym którzy swoją obecnością i ofiarami wspomogli szlachetny cel. Hojne serce jest najwspanialszym prezentem, jaki możemy podarować na święta Bożego Narodzenia.
Wszystkie zdjęcia z koncertu zobaczycie TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz