Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

sobota, 14 lipca 2012

Samochodowy powrót do przeszłości

    Pisałem już o tym przed rokiem, ale teraz znowu powracam do wspaniałej imprezy, która dostarcza niesamowitych wrażeń. Bielski Park Technologiczny Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji w Kaniowie znów bowiem ugościł zabytkowe pojazdy z różnych epok. 14 lipca goście naszego lotniska usłyszeli ryk silników, poczuli swąd palonej gumy oraz zobaczyli wypolerowane karoserie samochodów i motocykli biorących udział w 35 Międzynarodowym Beskidzkim Rajdzie Pojazdów Zabytkowych. 
    W rajdzie uczestniczy 78 załóg, w tym oczywiście właściciele samochodów naprawdę starych. Jest wśród nich Peugeot 402 i Pierce – Arrow 33 z 1924 roku, ale także Ford z roku 1931 czy też znany z wojennych filmów niemiecki Volkswagen typ 82 Kübelwagen. Wiele pojazdów pojawiło się  w Rajdzie po raz pierwszy. Patrząc po tablicach rejestracyjnych stawili się reprezentanci różnych krajów – Czesi, Niemcy, Francuzi.  Na lotnisku uczestnicy chętnie pozowali do zdjęć i brali udział w konkurencjach sprawnościowo – szybkościowych takich jak różnego rodzaju slalomy. Z Kaniowa samochody przejechały pod pałac Kotulińskich w Czechowicach – Dziedzicach.
Więcej fotek tradycyjnie TUTAJ

1 komentarz:

  1. Fajny blog zapraszamy także na naszego o lokomotywach parowych.

    OdpowiedzUsuń