Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

czwartek, 19 kwietnia 2012

Zapraszam na promocję!

     Serdecznie wszystkich zapraszam na dzień 25 kwietnia, godz. 18.00 do Muzeum Regionalnego w Bestwinie na promocję mojej najnowszej książki pt. "Z Kaniowa rodem - życie i praca profesora Mieczysława Brożka". Zapraszam mieszkańców Kaniowa oraz wszystkich chętnych!


     Nie wiecie kim był Mieczysław Brożek i dlaczego warto o nim pamiętać? Na razie powiem tyle, że był to urodzony w Kaniowie profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego - światowej sławy filolog klasyczny, autor m. in. polskiego przekładu „Antygony”, przekładów dzieł greckich i rzymskich klasyków, historyk i teoretyk literatury antycznej. Profesor Brożek był ponadto więźniem obozów w Sachsenhausen i Dachau, do niewoli dostał się podczas „Sonderaktion Krakau”.

      Więcej informacji w książeczce i na spotkaniu, gdzie będę chciał szczegółowo przybliżyć tę wyjątkową postać pochodzącą z naszego terenu, osobę, która przeszła fascynującą życiową drogę - od syna prostego górnika do wybitnego uczonego.

2 komentarze:

  1. Sławku mój drogi czy to jest to co myślę?:))))))))))))))) Kurczę, jak tak to już się cieszę ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak, to jest dokładnie to o czym myślisz :)

    OdpowiedzUsuń