Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

sobota, 24 marca 2012

Czas na operetkę!

    W krainę najpiękniejszych pieśni i arii operetkowych zabrali w dniu 24 marca gości Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji artyści Naira Ayvazyan i Tomasz Urbaniak. Wykonali utwory poruszające serca wielu pokoleń melomanów, a pochodzące z operetek takich jak: „Księżniczka Czardasza”, „Hrabina Marica’”, „Zemsta Nietoperza”, „Wesoła Wdówka”,„My Fair Lady”, „Baron Cygański”... Goście usłyszeli również pieśni neapolitańskie i te należące do kanonu repertuaru światowego. Koncert brawurowo poprowadził znany konferansjer Jacek Nowosielski.
    Któż nie zna „Brunetek, blondynek” Jana Kiepury? „Usta milczą, dusza śpiewa”, albo „Ach, jedź do Varasdin?” Nie trzeba było wyjeżdżać do najsłynniejszych teatrów muzycznych  – wystarczyło pojawić się na sali widowiskowej CKSiR, by całkowicie zatracić się we wspaniałym, operetkowym świecie. Jacques Offenbach wraz z Johannem Straussem zawitali znad Sekwany i Dunaju do Bestwiny.
    Naira jest sopranistką. Pochodzi z Armenii, a na scenie Erewańskiej Opery Narodowej zadebiutowała już w wieku 9 lat. Ukończyła szkołę opery im. Aleksandra Teligi, uczestniczyła również w licznych kursach mistrzowskich, m. in. słynnego barytona Igora Kupszlera z Opery Lwowskiej. Współpracowała z Gliwickim Teatrem Muzycznym, Filharmonią Rzeszowską i Zabrzańską, Operą i Filharmonią Podlaską. Talent Nairy docenili polscy dyrygenci: Stefan Niesiołowski, Sławomir Chrzanowski, Lesław Sałacki oraz Wojciech Szaliński.       
    Tomasz Urbaniak jest tenorem, występuje m. in. w Gliwickim Teatrze Muzycznym oraz Operze Śląskiej.
Autograf od gwiazdy wieczoru!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz