Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

środa, 18 stycznia 2012

Rozśpiewana Bestwinka

Niemal trzystu uczestników – solistów, duetów, scholek, chórów i zespołów wokalnych wzięło udział 14 stycznia w VI Parafialnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Przegląd ten odbywa się już od kilku lat w kościele pw. Św. Sebastiana w Bestwince. Nowy proboszcz, ks. Józef Baran, także pragnie kontynuować tę świąteczną tradycję, zapraszając przedszkolaków i uczniów do wspólnego kolędowania.
    Wraz z księdzem proboszczem w organizację imprezy włączyła się wicedyrektor ZSP w Bestwince, Wiesława Ochman – Szeliga. Występujących oceniało Jury w składzie: Ewa Aprias, Patrycja Broda i Sebastian Frączek. A nie było im łatwo wyłonić najlepszych, gdyż dzięki przygotowującym uczniów i przedszkolaków nauczycielom, śpiew stał na bardzo wysokim poziomie. Całości dopełniały pomysłowe stroje – przed widownią pojawili się górale, strażak, aniołki, dzieci ubrane w stroje ludowe, a także szaty z czasów narodzenia Chrystusa. Przez ponad trzy godziny kolędy i pastorałki wykonywali wokaliści i instrumentaliści z różnych grup wiekowych – od maluszków, aż do kilkunastolatków. Kibicowali im przejęci rodzice, opiekunowie oraz wierni z parafii w Bestwince.
    Nagrody rzeczowe, dyplomy i statuetki ufundowane przez ks. proboszcza wręczał laureatom sam duszpasterz oraz pani wicedyrektor. Podziękowania otrzymały również nauczycielki prowadzące. Lista osób, którym warto wyrazić wdzięczność jest z pewnością długa, ale dowodzi to tylko wspaniałego zaangażowania i współpracy owocującej imponującymi efektami. Chodzi przecież o to, byśmy pielęgnowali piękny, polski obyczaj śpiewu kolęd – nie poprzestawali tylko na jednej czy dwóch popularnych zwrotkach. Bierzmy przykład z najmłodszego pokolenia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz