Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

sobota, 18 lutego 2017

Bajkowo o miłości

    „Czuję ją w palcach u rąk i nóg” – w ten sposób mówiła o miłości piosenka z pewnej popularnej komedii. Uczucia można wyrażać przecież na różne sposoby – poważnie, romantycznie, dramatycznie ale i na wesoło. Miłość była natchnieniem poetów, pisarzy i malarzy. Pojawia się także w bajkach i baśniach – na przykład Andersena lub braci Grimm. 18 lutego, kilka dni po „Walentynkach” uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bestwinie wystawili w ramach imprezy środowiskowej spektakl pt. „A gdyby życie miłością zaczarować w baśń...” - pięć historii z jednym wspólnym mianownikiem – najpiękniejszym uczuciem na świecie.    Witając wszystkich zaproszonych gości dyrektor Agata Rak poinformowała o szczytnym celu całego przedsięwzięcia. Dochód z dobrowolnych wpłat szkoła przeznacza w tym roku na rzecz doposażenia stacjonarnego hospicjum im. św. Jana Pawła II. ZSP Bestwina od 2008 r. bierze bowiem udział w programie „Pola Nadziei”. Uczniowie podejmują różnorodne inicjatywy pozwalające zdobyć środki przekazywane następnie Salwatoriańskiemu Stowarzyszeniu Hospicyjnemu w Bielsku – Białej. Warto pomagać – zeszłoroczny koncert charytatywny dla Mateusza zakończył się sukcesem, dziś Mateusz jest już zdrowy i mógł wspólnie z kolegami i koleżankami wystąpić w przedstawieniu.


    Starannie uszyte stroje, bardzo dobra gra aktorska, dopracowana scenografia i oprawa muzyczna – to i wiele innych czynników zaważyło na tym, że spektakl po prostu chciało się oglądać, sala wypełniła się do ostatniego miejsca, nie tylko rodzicami. Artystów oklaskiwali m.in. zastępca wójta Marcin Kanik, przewodniczący Rady Gminy  Bestwina Jerzy Stanclik, radna i sołtys Bestwiny Maria Maroszek, radny powiatowy Bogusław Stolarczyk. 
    Od inspicjentów sceny poprzez aktorów po chórzystów i tancerzy – każdy miał swoje zadanie i tylko zgodna współpraca mogła zadecydować o ostatecznym sukcesie. Wszystko koordynowali nauczyciele – autorami scenariusza byli Dorota Surowiak, Agnieszka Wiewióra i Katarzyna Krywult, muzykę opracowała Magdalena Wodniak – Foksińska, natomiast scenografię – Dorota Surowiak, Magdalena Wodniak – Foksińska i Wojciech Łysoń.    Pierwsza wystawiona baśń to „Śpiąca Królewna” klas pierwszych (przygotowanie: Urszula Pastusiak). Kolejno zaprezentowały się kl. 2a i 2b w „Roszpunce” (Barbara Górka i Anna Krywult – Dyrek; kl. 2c w „Dzikich Łabędziach” (Anna Rezik); kl. 3c w „Jarzębince” (Agnieszka Wiewióra); kl. 3a i 3b w „Królewnie Śnieżce”(Małgorzata Szwajkowska i Magdalena Zarzyka). Obsługę techniczną zapewnili uczniowie Szymon Korczyk i Nikodem Nycz a w narratorów wcielili się Natalia Góra, Tymoteusz Kasjaniuk oraz Stanisław Tarasiewicz.


    Jeszcze jeden miły akcent sobotniego wieczoru to kiermasze ciast upieczonych przez rodziców a także uczniowskich wyrobów artystycznych przygotowanych pod okiem pań Ewy Sierant i Magdaleny Sierant. Niemały talent pokazała pani Agata Karaś – twórczyni oryginalnej biżuterii.

Wszystkie zdjęcia znajdują się w GALERII

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz