Niniejszy blog w żaden sposób nie wyraża stanowiska jakiejkolwiek instytucji, partii, organizacji, a jedynie osobiste przemyślenia i poglądy autora. Nie jest też żadnym "oficjalnym blogiem", zrobiłem go po to by się dzielić z Wami wszystkim, co mnie interesuje. Życzę wszystkim miłego czytania!

wtorek, 8 kwietnia 2014

Fotograficzne tryptyki

     Pod okiem doświadczonego wykładowcy fotografii – Tomasza Łagowskiego spotyka się w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie grupa hobbystów, którzy poszerzają swoją wiedzę i umiejętności praktyczne w sztuce posługiwania się aparatem. Prowadzący, wieloletni opiekun kierunku fotografii artystycznej i użytkowej w Beskidzkiej Szkole Sztuki Użytkowej wyjaśnia, że pragnie przekazać uczestnikom warsztatów nie tylko „suchą” teorię – chce, by zaznajomili się z „filozofią fotografii”, z jej historią i tym wszystkim, czego nie da się ująć w formalne ramy.

     Warsztaty zaowocowały wystawą pod tytułem „Tryptyk-i”, której otwarcie nastąpiło w dniu 4 kwietnia w czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Bestwinie. Czworo młodych artystów (i sam Mistrz) zaprezentowało po trzy prace o różnorodnej tematyce – góry, postać ludzka, architektura, maszyny, kultura - i każdy z cykli wniósł do wystawy pewien niepowtarzalny klimat, świadczący także o osobowości autora. Tomasz Łagowski przeprowadził z twórcami krótkie rozmowy – wywiady, dzięki którym można było dowiedzieć się więcej o inspiracjach fotografów.

      Na wernisażu obecny był wójt Artur Beniowski, radny Rady Powiatu Bielskiego Grzegorz Boboń oraz liczni miłośnicy dobrych zdjęć.Wszystkie zdjęcia znajdują się w GALERII

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz